Jdi na obsah Jdi na menu
 


Průběh rekonstrukce 27.7.2010 I. část

15. 9. 2010

 

Vážení sousedé, majitelé bytů,
 
Na základě shromáždění byla vybrána firma Broumstav, která v průběhu posledních 2 měsíců provedla:
-          dokončení přípravy projektu
-          obstarání stavebního povolení
-          objednávky oken do vyměňovaných bytů
-          návrhy a doplnění potřebné pro budoucí hladkou kolaudaci
-          odsouhlasení a spolupráci s projektantem
-          přípravu pro obdržení dotace – doplnění, návrhy dopřesnění atp.
Výbor SVJ zahájil jednání a v týdnu 26.8. - 30.8.2010 bude podpis smlouvy o dílo se společností Broumstav s.r.o. p. Barvíř a zástupci SVJ.
 
Dohoda na předběžném harmonogramu je:
-          cca 5.-10.8.2010 - zahájení a předání stavby dle stavebního povolení
-          15. – 31.8. 2010 – výměna oken – bude vystaven harmonogram výměn na nástěnce
-          31.10. – ukončení venkovních prací
-          30.11. – ukončení vnitřních prací a předání hotového domu
 
Celkově bude opraveno:
-          zateplení vnějšího pláště budovy
-          nové oplechování střešního obvodu (nebylo součástí opravy střechy z důvodu plánované rekonstrukce)
-          výměna zbylých oken ( po obdržení dotace bude provedena kalkulace jaká částka vychází na jednotlivé byty – bude rozprostřena do splatnosti úvěru
-          výměna vstupních dveří a zabudování schránek tak, aby byly zvenku přístupné k vhození
-          zmenšení zasklených stěn na chodbách do standardní velikosti okna a zazdění okolních ploch (důvody jsou úspora tepla, mytí atp.)
-          sokl domu – luxfery a dlaždice kolem domu budou zazděny a nahrazeny marmolitem tak, aby byl přechod od fasády kompletní
-          do sklepních prostor budou dána nová plastová okénka
-          výměna zábradlí
-          komplexní oprava balkonů – podlah, nové dlaždice a hydroizolace
-          zateplení nosných panelových zdí tak, aby nedocházelo k tepelným mostům
-          výměna hromosvodu
-          výměna zábradlí ke vchodovým dveřím, oprava schodů a dlažba
-          výmalba nebytových prostor
 
Celková oprava bytového domu bude za cenu 7,4 mil. CZK. Z čehož budeme mít z dotace cca 2 mil. CZK a cca 300 tis. CZK budeme mít jako zádržné – tedy budeme stavební firmě po dobu 7 let držet peníze jako rezervu na jejich případný servis a každý rok jim dávat postupně 40 tis. CZK. Cena, kterou do konce roku zaplatíme za kompletní rekonstrukci našeho domu, která uspoří energie bude za 7,1 mil. CZK – 100 tis. CZK budeme platit z fondu oprav jednorázově a zbytek budeme hradit z úvěru.
 
Úvěr
Po dohodě Výboru SVJ byla vybrána jako financující banka Česká Spořitelna a.s., která nabídla nejlepší úrokovou sazbu a doba splácení bude maximálně 25 let. V průběhu jsou možné mimořádné splátky. Po dokončení stavby a obdržení dotace bude přesně vypočten podíl na každém bytu a pokud někdo z Vás bude chtít, pak může uhradit svůj podíl na úvěru hotově na účet našeho domu SVJ s tím, že se mu sníží fond oprav.
Podmínkou úvěru je otevření běžného účtu a jeho vedení v České spořitelně. Po schválení úvěru bude otevřen běžný účet u ČS a vystaveny nové předpisy plateb s novým číslem účtu příjemce.
 
Pro byty, kde budou měněna okna, bude cena za okna vypočtena po dokončení celé opravy, obdržení dotace a rozpočítána na dobu úvěru – taktéž lze řešit komplexním zaplacením hotově na účet SVJ dopředně. Cenu za okna Vám upřesníme po dokončení oprav a obdržení dotace.
 
Pojištění domu
Na základě dohody výboru SVJ byla vypovězena smlouva o pojištění domu u pojišťovny Kooperativa, která kryla rizika ceny domu historické, tj. nedostačující. Cena pojištění byla 18 tis. CZK / ročně.
Nabídky pojišťoven byly téměř srovnatelné (15-25 tis. CZK).
-          Výbor SVJ vybral nejlepší pojištění v poměru ceny a pojištěného rizika (nejlepší krytí rizika,nejvyšší pojistná hodnota domu, větší šíře pojištěných událostí)
o        Vybraná byla ČSOB pojišťovna, která bude od 13.8.2010 pojišťovat náš dům za cenu 15 tis. CZK / rok, (tj. -3 tis. /rok).
 
Zároveň daná společnost nabídla pojištění pro domácnosti v našem domě s 20% slevou. Pokud někdo z Vás majitelů budete řešit pojištění domácnosti a bytu, pak mne kontaktuje a Váš kontakt předám zástupci pojišťovny.
 
Televize
Objevil se zde názor na zavedení centrálního satelitu či kabelové televize. Lze vše provést jednorázově tak, abychom měli zajištěno v průběhu rekonstrukce.
Do přiložené tabulky prosím napište ke svému jménu ANO či NE jako názor na zavedení kabelové televize a Váš podpis. Cenu musíme nechat zkalkulovat, ale až na základě Vašeho názoru
 
Internet
Nabídka od společnosti Stylsoft Jaroměř na internet je instalace do celého bytového domu zdarma a měsíční cena připojení 10Mb/s je cca 200 CZK.
Do přiložené tabulky prosím napište ke svému jménu ANO či NE jako názor na zavedení kabelové televize a Váš podpis. Cena na zavedení je 0,- CZK
 
Úklid společných prostor
SVJ dostalo nabídku na úklid společných prostor domu
-          týdenní setření všech prostor mimo byty
-          týdenní umytí všech oken včetně vstupních dveří
-          úklid prachu ve sklepích
 
Cenová nabídka je: 100 CZK/ 1 byt
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář